Dlaczego warto wybrać kuchnię na wymiar?

Sklepy z meblami często prezentują piękne zestawy kuchenne z idealnie dopasowanymi dodatkami i zgrabnym stolikiem kuchennym dla całej rodziny. Rzadko jednak zdarza się, że takie rozwiązanie będzie pasowało do każdego wnętrza. Właśnie dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem jest stworzenie kuchni na wymiar.

W kuchni dopasowanej do Twoich potrzeb możesz mieć wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, będzie liczył się każdy centymetr, ale gwarantujemy, że wszystko da się pogodzić. Wybierz ilość, półek, szafek, szuflad i uczyń swoją kuchnię nie tylko modną, ale również funkcjonalną przestrzenią.

 

Jak poradzić sobie z pomieszczeniem w niestandardowym kształcie?

W przypadku prostokątnej lub kwadratowej kuchni, jej projektowanie przychodzi z łatwością. Co jednak, gdy Twoje pomieszczenie nie jest przestronne, lecz ciasne i kanciaste? Tutaj przyda się pomoc stolarza, który pomoże Ci stworzyć plan idealnej kuchni. Możesz się zdziwić, jak dużo będzie z niej w stanie wyłuskać. To wszystko dzięki możliwości dopasowania mebli do Twoich potrzeb. Pozwolą one maksymalnie wykorzystać przestrzeń kuchni, by miała dużo miejsca do przechowywania, a także praktyczną część roboczą.

 

Wszystko ukryte za szafkami

Nie lubisz wyglądu swojej lodówki, zmywarka nie pasuje do wystroju, a może musisz umieścić w kuchni pralkę i nie chcesz, by wszyscy odwiedzający Cię goście ją widzieli? Dopasuj meble kuchenne do swoich potrzeb i stwórz zabudowę, w której ukryjesz większość urządzeń AGD. To ogromna zaleta mebli na wymiar. Są one także świetnym rozwiązaniem, kiedy masz kuchnię połączoną z salonem. Będzie ona tworzyła spójną całość z pokojem, a piękna tafla mebli kuchennych ukryje za sobą wszystkie urządzenia codziennego użytku.

 

Scandinavian classic kitchen with wooden and white details, minimalistic interior design

W kuchni na wymiar znajdziesz miejsce na wszystko

Mała kuchnia w połączeniu z gotowymi meblami może przysporzyć więcej problemów niż pożytku. Dodatkowo ciasne, małe i źle rozplanowane pomieszczenia nie sprzyjają przygotowywaniu posiłków i spędzaniu czasu w kuchni. W przeciwieństwie do tej wykonanej na zamówienie, ponieważ możesz w niej zaplanować szafki nawet do sufitu, gdzie zmieścisz wszystkie garnki, zastawy, szklanki i inne częściej lub rzadziej używane akcesoria.

Warto zadbać o to, by kuchnia była miejscem ciepłym, przyjemnym, w którym domownicy lubią spędzać czas, wspólnie gotując i rozmawiając. Dzięki meblom na wymiar wspólnie z profesjonalnym stolarzem zaprojektujesz ją tak, by zachwycała zarówno funkcjonalnością i była przestrzenią idealnie dopasowaną do potrzeb Twojej rodziny.

 

Kuchnia szyta na miarę

Wymarzona kuchnia od dziś nie musi pozostać jedynie w sferze Twoich marzeń. Teraz jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli zawsze wydawało Ci się, że jej zakup wiąże się z dużymi kosztami i niesie za sobą wiele trudności związanych z projektowaniem, jesteś w błędzie. Planując kuchnię na wymiar masz pełne wsparcie profesjonalnych stolarzy, którzy pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać przestrzeń kuchni. Natomiast za cenami (zwykle wyższymi od „marketowych”) idzie jakość, bowiem takie meble są wykonywane z wysokiej jakości materiałów i przetrwają długie lata intensywnego użytkowania. Chcesz zobaczyć przykładowe realizacje? Zajrzyj na: https://kuchnie-dul.pl/galeria-realizacji/.