Czarna kuchnia – trend 2019 roku

Mimo tego, że w ostatnich latach są bardzo dużą popularnością cieszą się kuchnie w kolorze białym, nie da się ukryć, że równie ciekawym trendem okazują się czarne kuchnie. Charakteryzują się oryginalną stylistyką i wprowadzają wiele świeżości do wnętrz.

Dzisiaj czarna kuchnia nie jest już wyborem tylko dla odważnych. Wręcz przeciwnie, coraz śmielej wkracza do naszych mieszkań. Odpowiednio wkomponowana w aranżację domu, potrafi prezentować się wyjątkowo stylowo i niepowtarzalnie. Czym kierować się podczas wyboru? Przeczytasz w poniższym artykule.

Czarna kuchnia – czy to praktyczne rozwiązanie?

Choć na pewno każdy z nas ma swoje marzenia związane z aranżacją wnętrz, zwykle ostatecznie decydujemy się na zachowawcze i sprawdzone rozwiązania. Czasem warto jednak pójść za swoimi upodobaniami i zdecydować się na kuchnię, która nie będzie tylko kompromisem pomiędzy tym, co ładne i praktyczne, ale również spełnieniem naszych wyobrażeń o idealnej przestrzeni do przygotowywania posiłków. Jednym z takich rozwiązań dla wielu osób jest bez wątpienia czarna kuchnia.

Czy czarne meble w kuchni to praktyczne rozwiązanie wnętrzarskie? Czy może widać na nich każde, nawet najmniejsze zabrudzenie? Owszem, na ciemnych meblach widać zabrudzenia, ale nie bardziej niż na każdych innych. Z obawy przed ciągłym sprzątaniem unikamy ciemnych kolorów, jednak niepotrzebnie. Przecież kuchnia urządzona w bieli brudzi się tak samo. Tak samo widać na niej tłuste plamy czy kurz. Niezależnie od tego, w jakim kolorze urządzimy tę przestrzeń, będzie ona wymagała regularnego sprzątania. Nie istnieje przecież materiał, na którym nie widać brudu. Nie ma zatem również powodu, by już na starcie wykluczać to rozwiązanie.

Czarna kuchnia to także wybór pomiędzy meblami matowymi lub z połyskiem. Każde z nich mają swoich zwolenników i przeciwników. Tak naprawdę wybór konkretnego rozwiązania to po prostu kwestia gustu. Meble z połyskiem z pewnością będą nieco lepiej odbijały światło i optycznie powiększały pomieszczenie. Z kolei matowe fronty odrobinę łatwiej utrzymać w czystości, ponieważ nie widać na nich odcisków palców. Zarówno jedne, jak i drugie są ciekawym elementem aranżacyjnym w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych.

Classic design of kitchen 3D Rendering

Jak zaaranżować czarną kuchnię?

Kiedy myślimy o meblach kuchennych w kolorze czarnym, budzi się w nas kolejna obawa. Czy to rozwiązanie nie przytłoczy przestrzeni? Czy optycznie jej nie pomniejszy? Najwięcej wątpliwości mają posiadacze salonu z aneksem. Tymczasem może być to naprawdę świetna opcja! Czarna kuchnia stanowi bowiem wyjątkowe tło dla pokoju dziennego i z całą pewnością nie zdominuje go swoim wyglądem.

Dużym plusem czarnych mebli kuchennych jest możliwość łączenia ich z innymi elementami. Wcale nie musimy decydować się na przestrzeń w jednym kolorze. Możemy na przykład zestawić czarne fronty z drewnianymi blatami, urozmaicić szafki uchwytami mosiężnymi lub ze stali nierdzewnej albo zdecydować się na kontrastowe tło w postaci białych płytek ściennych czy podłogowych.

W czarnych wnętrzach ważną rolę odgrywa także równomierne oświetlenie. To ono sprawia, że czarna kuchnia nawet w najmniejszym pomieszczeniu nie będzie wyglądała przytłaczająco. Świetnie sprawdzają się tu paski ledowe umieszczone pod szafkami górnymi. Także światła punktowe na suficie pięknie rozświetlą kuchnię w ciemnych barwach, dzięki czemu prezentuje się ona naprawdę wyjątkowo.

Czarna kuchnia – aranżacyjna rewolucja

Zdecydowany i wyrazisty akcent kolorystyczny w postaci czarnych mebli kuchennych to tegoroczny trend, który bez wątpienia pozostanie z nami na dłużej. Jeśli lubisz odważne połączenia i nie boisz się eksperymentować z kolorem, czarna kuchnia będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Nie ma powodu, by się jej obawiać. Postaw na solidne rozwiązania, które nie zawiodą Cię przez lat. Sprawdź naszą ofertę i stwórz swoją wymarzoną kuchnię.