Uchwyty złote czy czarne

Urządzanie wnętrza dla wielu osób to ogromne wyzwanie. Dobranie koloru ścian, podłogi czy szafek – ich frontów i stylu, w jakim mają zostać wykonane jest prawdziwą zagwozdką dla tych, którzy na co dzień nie zajmują się projektowaniem wnętrz. Jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że czasem to dodatki znajdujące się w danym pomieszczeniu nadają charakter całej przestrzeni. Delikatna ozdoba podkreśli styl zarówno w sypialni czy łazience, jak i w kuchni. Choć na co dzień nie zwraca się uwagi na kolor lub kształt uchwytów do szafek i szuflad, to stanowią one niezwykle ważny element wystroju.

Obecnie na rynku można spotkać je w różnych kolorach, a rekordy popularności biją te o barwie złotej i czarnej. Dlaczego? Ponieważ idealnie wpisują się w modne style urządzania wnętrz. Pozostaje jednak kwestia, która wielu osobą spędza sen z powiek – który kolor wybrać?

uchwyty-czarne

Uchwyty złote w kuchni

Styl glamour charakteryzuje się przepychem, który może być wyrażony m.in. przez obrazy czy lustra bogato zdobione lub też błyszczące tkaniny. A skoro błyszczące tkaniny, to nie można przy tej okazji zapomnieć o uchwytach w kolorze złotym. Idealnie wpiszą się w klimat urządzonej kuchni, dodając jej charakteru i podkreślając cechy charakterystyczne stylu. Będą doskonale wyglądały z frontami w kolorze zarówno białym, jak i butelkowej zieleni czy ciemnym niebieskim.

Czarne i minimalistyczne dodatki

W przypadku, kiedy bliższy Twojemu sercu jest styl nowoczesny, charakteryzujący się minimalizmem, warto wybrać uchwyty czarne. Dlaczego? W połączeniu z drewnem czy też jasnymi frontami stworzą niezwykle elegancki klimat. Niektórzy mogą się zastanawiać, czy faktycznie będzie to aż tak duża różnica w wyglądzie. Zapewniamy, że tak! Wystarczy oprócz uchwytów czarnych wybrać także inne dodatki w tym kolorze, jak m.in. stojak na ręcznik papierowy, płytę indukcyjną/gazową czy też doniczki roślin stojących w kuchni, by stworzyć wyjątkowe wnętrze.

Jeśli dalej nie wiesz, czy wybrać złote czy czarne dodatki, warto zastanowić się, na jakim stylu Ci zależy. Wtedy dobrać kolor frontów szafek i decyzja powinna być już oczywista!