Meble z frontami drewnianymi

Obecnie w wystroju wnętrz dużą popularnością już od kilku lat cieszy się minimalizm. Różne odcienie białego z czernią to jedne z najczęstszych połączeń, które pokochały tysiące osób. Jednak nie wszyscy są miłośnikami tak surowego wystroju. Jego przeciwnicy zarzucają brak elementów, które mogłyby nadać ciepła i stylu całej przestrzeni. Nie da się ukryć, że materiałem posiadającym takie cechy jest drewno niezależnie od tego, czy jest ono jasne, czy też ciemne. Dlatego nie można się dziwić, że wiele osób decyduje się na meble z frontami wykonanymi właśnie z naturalnego tworzywa. Szczególnie często widać takie zestawienia w kuchni.

Ponadczasowy materiał w nowoczesnych przestrzeniach

To, co wyróżnia meble z frontami drewnianymi to fakt, że idealnie sprawdzą się one zarówno w wystroju tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Ten materiał dzięki swojej teksturze doskonale wpisze się w każdą przestrzeń niezależnie od wybranego odcieniu. Przyjęło się, że jasne kolory najlepiej sprawdzą się w małych przestrzeniach, dzięki czemu optycznie je powiększą. Jednak nikt nie może zabronić tworzenia kuchni w ciemnych barwach, nawet jeśli ma ona 3 czy 5 m2. Dobrym rozwiązaniem, z którego korzysta wiele osób są połączenia ciemnych, a nawet czarnych blatów z meblami o drewnianych frontach. Wykonywane przez fachowców z Głogowa czy też innych miast takie połączenia będą jednocześnie połączeniem elegancji i minimalistycznych akcentów z ponadczasowymi elementami, ocieplającymi chłodne wnętrza.

Ciekawym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób jest postawienie na dwa różne materiały do szafek na dole i na górze. Najczęściej to stojące meble są z drewnianymi frontami, a wiszące w innym kolorze m.in. szarym, białym czy też czarnym w zależności od projektu. To rozwiązanie pozwala na stworzenie ciekawej przestrzeni, co będzie szczególnie widoczne w przypadku połączonego salonu z kuchnią i jadalnią.

Jak ocieplić wygląd wnętrza loftowego i industrialnego?

Warto pamiętać o tym, że naturalne akcenty będą znakomicie komponowały się z pomieszczeniami w stylu industrialnym oraz loftowym, gdzie przeważa surowy wystrój. Beton czy czerwona lub biała cegła idealnie pasują do drewnianych frontów mebli. W przypadku takich połączeń lepiej postawić na ciemniejsze kolory, dodające całej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru.