Czy styl skandynawski jest trendy?

Dla wielu kobiet, ale także i mężczyzn wystrój wnętrza jest niezwykle ważny. W końcu wracając do domu po całym dniu pracy, każdy chce spędzić czas w miejscu, które jest przytulne, gdzie można się zrelaksować po pracy i po prostu poczuć jak w domu. Dlatego też wybierając styl, w jakim ma być urządzone mieszkanie czy też budynek jednorodzinny, musicie zastanowić się, na czym konkretnie Wam zależy.

Styl skandynawski – dlaczego jest tak popularny w Polsce?

Trendem, który utrzymuje się już od dłuższego czasu jest jasny wystrój wnętrz. Jest on chętnie stosowany ze względu na kilka czynników. Chodzi m.in. o rozjaśnienie pomieszczeń, do których wpada mało promieni słonecznych. Oczywiście ma to również związek z ekologicznym podejściem do życia. Im jaśniej jest w danym pokoju, tym mniej światła potrzeba. Dlatego styl skandynawski już od kilku sezonów cieszy się niesamowitą popularnością. To minimalizm połączony z elegancją i przytulnością, a przecież dla wielu z Was właśnie te cechy są najważniejsze. Oprócz białych, kremowych czy szarych ścian warto również zainwestować w jasne meble, które doskonale będą prezentowały się z blatami zarówno w takim samym kolorze, jak i z drewnianymi elementami. Nawiązania do natury są jednym z głównych założeń stylu skandynawskiego.

SKAN (1)(1)

To, co zadecydowało o popularności takich rozwiązań w wystroju wnętrz, to również ilość słońca w trakcie całego dnia. Szczególnie w Skandynawii, ale również i w Polsce jest znacznie mniej pogodnego nieba niż w przypadku państw Europy Zachodniej. Dlatego też rozwiązania stosowane w Szwecji, Norwegii, Finlandii czy Dani są chętnie stosowane w naszych domach w Lesznie czy innych polskich miastach.

Kuchnia i styl skandynawski? Czemu nie!

Możecie się zastanawiać, czy styl skandynawski sprawdzi się również w kuchni. W końcu na białych lub po prostu jasnych szafkach od razu widać zabrudzenia. Z jednej strony jest to uporczywe, jednak w przypadku małych przestrzeni jest to jedyne dobre rozwiązanie. Wybór ciemnych frontów może spowodować optyczne zmniejszenie i tak już małej powierzchni, a przecież nikt z nas tego nie chce. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie czarnych lub po prostu ciemnych uchwytów i innych dodatków, które doskonale sprawdzą się w skandynawskim wystroju wnętrz.