Zabudowa kuchni tradycyjna czy do sufitu?

W każdym domu liczy się przede wszystkim ładny wystrój, ale także warto pamiętać o dużej funkcjonalności. Szczególne znaczenie ma to w przypadku urządzania kuchni. W końcu każdy z nas chce mieć wszystkie potrzebne narzędzia, talerze czy inne akcesoria na wyciągnięcie ręki. Dlatego też odpowiedni projekt powinien ułatwić ułożenie wszystkich rzeczy, które powinny być blisko piekarnika, mikrofalówki czy też palników. Pozostaje jednak pytanie, jaką zabudowę wybrać – tradycyjną czy do sufitu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Zabudowa kuchni do sufitu, czyli popularne i praktyczne rozwiązanie

W przypadku małych przestrzeni warto zdecydować się na zabudowę kuchni do sufitu. W mieszkaniach czy w domkach, gdzie na miejsce do gotowania przeznaczonych zostały tylko kilka metrów kwadratowych, warto zagospodarować każdy możliwy centymetr przestrzeni. Niektórym takie rozwiązanie może wydać się mało praktyczne. W końcu kto będzie sięgał do najwyższych zamontowanych szafek? Jednak w takich miejscach warto ułożyć taki sprzęt czy akcesoria, z których korzysta się najrzadziej, np. raz lub dwa razy do roku. Dzięki temu mniej potrzebne rzeczy nie będą przeszkadzały w przechowywaniu innych, bardziej potrzebnych artykułów, takich jak blender, naczynie żaroodporne czy patelnie. Przy szafkach do sufitu warto zainwestować w niskie schodki lub małą drabinę. Z pewnością ułatwi to wyciąganie potrzebnych akcesoriów. Warto także pamiętać, że przy takiej zabudowie całe pomieszczenie będzie optycznie wyższe niż w przypadku zwykłych półek.

Wygodna tradycyjna zabudowa kuchni

Jeśli chodzi o zabudowę kuchni tradycyjną, to jest to rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – zarówno mniejszym, jak i większym. W przypadku, kiedy i tak jest już dużo przestrzeni na wszystkie potrzebne akcesoria, nie ma potrzeby, aby montować półki aż do sufitu. Zastosowanie wielu szuflad, podświetlanych witryn, a także zwykłych szafek może zapewnić wielu osobom wystarczającą ilość miejsca. Zabudowa kuchni tradycyjna będzie również dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, które mają problem ze ściąganiem rzeczy z wyższych półek czy z wchodzeniem na schodki lub drabinę.

W przypadku chęci zamówienia mebli na wymiar zachęcamy do skorzystania z naszych usług, które możemy wykonać także na terenie Wolsztyna i okolic.

SUN SUN3 SUN2